3.12.2009 - Mikulášský seminář

Dne 3.12.2009 pořádala akciová společnost Mydlářka v prostorách kulturního domu Červený Újezd (okr. Benešov) pravidelný "Mikulášský seminář zaměřený na ochranu rostlin, osiva, zpracování půdy a další aktuální problematiku zemědělství" . Na této významné akci nemohl chybět náš zástupce ing. Zdeněk Zedník. Asi 60 návštěvníků si vyslechlo zajímavé referáty. V tombole byla losována i humatizovaná černá vodka obsahující farmaceutický humát výroby AMAGRO. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout několik fotografií.

Lignohumát v olejninách

V sekci "stáhněte si" je možno najít zprávu SPZO z provozních pokusů s Lignohumátem. Opět se ukazuje, že tento cenově dostupný a přitom velmi efektivní prostředek je dobrým přítelem v krizi.

21.-25.10.2009 - AGROTICA CYPRUS - Nicosia

V souladu s koncepcí rozvoje firmy AMAGRO a vstupem na středozemní trhy se naše firma zúčastnila jako vystavovatel  mezinárodní výstavy AGROTICA CYPRUS v kyperské Nicosii. Naše pobočka AMAGRO MEDITERRANEAN věnovala přípravě  této výstavy  konající se jednou za dva roky dostatečnou pozornost a celou akci jsme pojali jako masivní podporu našeho výhradního distributora na Kypru firmy Premier Shukuroglou Ltd., která prezentovala Lignohumáty ve vlastní expozici ve stejné hale. Komu se ostrovní stát zdá být nezajímavým odbytištěm je na velkém omylu. Kypr je znám intenzivní zemědělskou výrobou a to především ranných konzumních brambor (které jsou sklízeny na konci listopadu a realiizovány na vánočních trzích Velké Británie). Kromě toho dvě sklizně zeleniny a intenzivní výroba citrusových plodů pro nás činí tento ostrov velmi zajímavým a navíc - získáváme zde velmi cenné zkušenosti s aplikacemi Lignohumátu v tropickém zemědělství. Našemu vstupu na trh předcházely pokusy, v evropských podmínkách bychom řekli dvouleté - zde - roční díky dvěma sklizním. Samotná výstava nás překvapila vysokou úrovní a zájem o naše huminové látky je zde velký. Kyperští farmáři se věnují především ekologické výrobě a také  je zde rozvinuto včelařství. Výstavě je, stejně jako celému zemědělskému sektoru věnována extremní pozornost ze strany oficiálních představitelů státu a sdělovacích prostředků. Expozici české firmy AMAGRO osobně navštívil prezident Kyperské republiky pan Dimitris Hristofias v doprovodu ministra zemědělství  Michalisa Polynikisa. Pan prezident strávil na našem stánku asi 15 minut a velmi živě se zajímal o naše produkty, kromě angličtiny nás překvapil perfektní ruštinou. Této návštěvy si samozřejmě velmi vážíme. Vděčnými návštěvníky výstavy byly i školní děti - i na těchto výletech je vidět, jakou pozornost věnuje Kypr zemědělské politice a jak si pěstuje u nejmladší generace kladný vztah k půdě. Na této výstavě jsme navázali mnoho užitečných kontaktů a domníváme se, že je to další správný krok v rozvoji naší firmy. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout několik fotografií.

Lignohumát při pěstování brambor v podmínkách roku 2007

Zkušenosti s využitím Lignohumátu  při pěstování brambor v podmínkách roku 2007 - tak se jmenuje článek Ing. Pavla Kasala PhD. zveřejněný v říjnovém čísle časopisu Úroda. Článek shrnuje výsledky společného projektu VÚB Havlíčkův Brod (www.vubhb.cz), Výzkumného ústavu bramborářského Lorcha u Moskvy a firmy AMAGRO s.r.o. Mezinárodní projekt se zaměřil na ověření vlivu Lignohumátu na pěstování brambor v rozdílných podmínkách středního Ruska a České republiky. Byly zde ověřovány gradované aplikace Lignohumátu a to samostatně, ale především v kombinaci s plně rozpustnými hnojivy NPK s mikroelementy. Tomuto tématu, nejenom kvůli rasantně se navyšujícím cenám výživy naše firma věnuje velkou pozornost. V České republice byl Lignohumát aplikován se široce rozšířeným hnojivem Kristalon, v Rusku to byl jeho konkurent Akvarin. Výrobce tohoto hnojiva, Bujský závod minerálních hnojiv připravuje pro příští rok výrobu pokusné šarže hnojiva „3 v jednom“, tedy NPK + mikroelementy + stimulátor (=Lignohumát). Čtenář článku si může všimnout, že Lignohumát v rozdílných podmínkách, s rúznými hnojivy, aplikovaný na různých odrůdách brambor vykázal přibližně stejné výsledky. Plné znění článku si přečtěte v sekci "Napsali o nás".

 

První dodávka Lignohumátu do Středozemí

3. září 2009 - tohoto  dne přistála u mola přístavu  Limassol na Kypru obchodní loď  CAP AKRITAS (viz. foto níže) s nákladem Lignohumátu pro našeho významného distributora firmu Premier Shukuroglou. Lignohumát byl na Kypru zaregistrován v podobě práškového produktu Lignohumát AM a tekutých produktů MAX a Lignohumát B. Naše pobočka Amagro Mediterranean Ltd. garantuje našemu partnerovi pravidelné dodávky z našich konsignačních skladů v Limassolu a dohlíží na technologii míchání  Lignohumátu B v kapacitách firmy Premier Shukuroglou. Lignohumáty se osvědčily především ve výrobě brambor V této komoditě Kypr představuje významného dodavatele především do Velké Británie. Další velmi populární plodinou jsou pomerančovníky a granátová jabllka. Naše pobočka Amagro Mediterranean na základě zkušeností postupně získávaných na Kypru je připravena na další expanzi v prostoru tohoto klimatického pásma.

 

Lignohumát na bavlnikových plantážích střední Asie

23.-25. září 2009 - Lignohumát byl opět představen na výstavě AGRI-TEK v uzbeckém Taškentu. V rámci naší obchodní strategie byl Lignohumát poprvé představen v této zemi již na jaře a byl zařazen do polních pokusů v - pro nás velmi exotické  rostlině - v bavlníku. Naše  mateřská firma NPO RET věnuje maximální pozornost postupnému obsazování trhů bývalého Sovětského Svazu a Uzbekistán jako významný producent bavlny je na čele žebříčku. Je samozřejmé, že zkušenosti z bavlníkových plantáží v Uzbekistánu budou naší firmou použity v dalších zemích produkujících tuto významnou komoditu. Ve fotogalerii můžete shlédnout několik fotografií.

 

 

Lignohumát v Receptáři prima nápadů

 V neděli dne 13. září 2009 televize PRIMA odvysílala další z populárních pořadů pro zahrádkáře "Receptář prima nápadů". Pan Jan Kopřiva v tomto díle radil zahrádkářům, jak použít Lignohumát pro máčení kořenového systému jahodníku. Firma Rašelina Soběslav, náš partner pro maloobchod  uvedl na trh Lignohumát v litrovém balení, neboť poptávka je veliká a ohlasy na efekt Lignohumátu jsou jen pozitivní. Souběžně s našimi výrobky se v maloobchodě objevily i lahvičky "stimulátor růstu", jejichž obsahem je uhelný humát. V jednom z obchodů jsme našli pod touto lahvičkou poznámku "stejné jako Lignohumát". Toto nás z jedné strany uráží, z druhé to svědčí o správném směru naší firmy. Již delší dobu zaznamenáváme, že naši konkurenti se snaží lhát zákazníkům - pokud dealeři prodávající uhelné humáty používají tyto metody, je zřejmé, že nemají jiný argument, který by svědčil o kvalitě jejich vlastního produktu,. Zbývá jim tedy jen se přiživit  na dobrém jméně našeho produktu.  Podívejte se na reportáž z Receptáře na odkazu http://prima.stream.cz/category/340/358807/?autoplay=1 (39 minuta) a mějte na paměti, že není na trhu jiný výrobek o kterém by se dalo říci "stejný jako Lignohumát".

 

26.-29.8.2009 - Salon inovací a investic Moskva

V těchto dnech firma AMAGRO jako držitel ceny Inovace roku 2007 dostala možnost se zúčastnit devátého ročníku Mezinárodního salonu inovací a investic v Moskvě. Prestižní veletrh se konal v prostorách nového paláce „Výstavy úspěchů národního hospodářství“ (VDNCH) a zahájil jej charizmatický starosta Moskvy Jurij Lužkov. Rozsáhlá expozice České republiky (organizátorem byla Asociace inovačního podnikání ČR) poskytla českým firmám reprezentativní zázemí pro odpovídající prezentaci svých technologií. Dne 27. srpna proběhlo česko-ruské inovační fórum, kde vystoupili vysocí představitelé Ministerstva školství a vědy Ruské federace i českého Ministerstva průmyslu a obchodu. I to ukazuje na velkou důležitost ruského trhu pro naší republiku. Salonu inovací a investic se zúčastnilo více než 700 vystavovatelů z 46 regionů Ruska a 15 zemí. Za naší firmu se této významné akce vzhledem k situaci na trhu zúčastnila ředitelka naší pobočky pro moskevský region a město Moskva (představující kupní sílu cca 32 milionů obyvatel) ing. Ekaterina Leštajeva. Na snímku zleva : prof. Koršunov Alexandr Vasilijevič (hlavní vědecký spolupracovník Všeruského vědecko-výzkumného institutu bramborářského A.G.Lorcha (VNIIKCH), Ruslana Išmatova (NPO RET Moskva), ing. Jaroslav Čepl (Výzkumný ústav bramborářský Havlíčkův Brod) a Jekatěrina Leštajeva (Lignohumat Moskva s.r.o.). Na úsvitu 21. století si naše technologie vydobyla své místo na trhu a možnost účasti na takovéto akci pořádané na nejbohatším trhu světa jenom dokazuje, že jdeme správným směrem.

 

 

27.8. - 1.9.2009 - Země Živitelka

V těchto dnech se naše firma zúčastnila již tradičně tentokráte 36. ročníku výstavy Země Živitelka v Českých Budějovicích. Velice děkujeme vedení výstavy za pochopení a výraznou pomoc při organizaci této důležité události v složité krizové době.  Tentokráte se s naší firmou mohli návštěvníci potkat netradičně v pavilonu "J" (viz. fotogalerie). Velké množství lidí ukázalo nejenom na skutečnost, že Výstaviště se úspěšně snaží přitáhnout návštěvníky, ale také na všeobecný zájem veřejnosti o zemědělskou tematiku. Lokalizace firmy AMAGRO v pavilonu "J" jen podtrhla náš letošní vstup na maloobchodní trh s partnerem - firmou Rašelina a.s. Firma AMAGRO představila i novinku - další z rodiny humátů který v současnosti připravujeme do registrací a to produkt pod obchodní značkou Lignohumát FE, humát železa, tekutý přípravek pro listovou výživu. U tohoto přípravku jsme zvolili poněkud opačný postup pro uvedení na trh. Po třech letech vývoje jsme vyrobili 2000 litrů pro marketing a v podstatě celý tento objem byl prodán do Německa (především do chmele) a Velké Británie. Letošní výstavu hodnotíme jako velice úspěšnou a svým bývalým, současným i budoucím spolupracovníkům a odběratelům vysíláme signál - firma AMAGRO tu byla, je a bude.

 

Bioakademie 2009 - Lednice na Moravě

Zájemci o ekologické zemědělství se již podeváté sešli koncem června na půdě Zahradnické fakulty Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity Brno v Lednici na Moravě na mezinárodní konferenci „Bioakademie 2009“. Letošní ročník měl podtitul „Ekologické zemědělství – odpověď na hospodářské a enviromentální výzvy“. Naše firma v rámci strategie vstupu na evropský trh ekologických zemědělských přípravků pečlivě monitoruje všechny podobné akce a proto jsme i zde měli svého zástupce. V sekci „Napsali o nás“ si můžete přečíst článek ze Zemědělského týdeníku č. 28/2009 věnující se této zajímavé konferenci.

 

16. červenec 2009 - Setkání pěstitelů brambor Velhartice

Firma VESA Velhartice v návaznosti na prováděné demonstrační pokusy s Lignohumátem na svých odrůdách v letošním roce uspořádala svůj tradiční polní den ve spolupráci s naší firmou AMAGRO. V dopolední části polního dne proběhla v prostorách firmy konference, kde o rozvoji a budoucnosti firmy promluvil ředitel firmy VESA Velhartice pan inženýr Viktor Kopačka, o situaci na trhu brambor hovořil obchodní zástupce p. Ing. Sedláček, který současně seznámil účastníky konference s aktuálním sortimentem odrůd firmy VESA Velhartice. Pozitivní pocit všichni zúčastnění získali z jeho informací o připravovaných novinkách pro příští roky.  V zajímavém referátu seznámil p. ing. Chlán, předseda Ústředního bramborářského svazu,  účastníky konference se situací ve škrobárenských bramborách. Ing. Jana Krejčová z Výzkumného ústavu rostlinné výroby vysvětlila ve svém příspěvku efekt Lignohumátu na množství dostupného uhlíku v půdě a prostor dostal i náš obchodní zástupce, p. Ing. Zdeněk Zedník. Dopolední teoretickou část zakončila sympatická ing. Alena Jirková, vedoucí oddělení ÚKZUZ Plzeň ve svém vystoupení které se týkalo přihlášených množitelských ploch brambor. Do nabitého sálu se vešli i všichni naši zahraniční hosté z Německa (Durynsko a Bavorsko), Francie, Kanady, Holandska, Egypta, Kypru , Velké Británie a také prezident holdingu NPO RET pan Rodion Poloskin.  Poté se všichni účastníci přesunuli na pole. Velmi pečlivě připravené odrůdové pokusy a pokusy s Lignohumátem zarámované překrásnou šumavskou přírodou povzbudily chuťové buňky účastníků konference a tak bylo velmi dobře, že zde na ně čekalo pečené prasátko. Počasí nám přálo a tak jsme se rozcházeli až okolo páté hodiny odpolední. Zahraniční hosté dostali s námi možnost si prohlédnout hrad a zámek Velhartice s unikátními obrannými mosty. Průvodkyně ocenila složení  naší skupiny - 12 návštěvníků, 6 jazyků. Ale stejně jako jsme se domluvili při exkurzi zámkem jsme den zakončili tradičně  posezením u dobrého českého piva, neboť nás všechny spojuje jedno téma - Lignohumát. Večerního posezení využil prezident holdingu NPO RET pan Poloskin k předání zlatého diplomu firmě AGROSTIM za zásluhy o rozvoj prodejů Lignohumátu na území Spolkové republiky Německo. Tuto akci můžeme již nyní hodnotit velmi pozitivně, už proto, že v dnešní složité situaci se firmy musí spojovat, aby dosáhly svých cílů a Setkání pěstitelů brambor ve Velharticích bylo  příkladem spolupráce dvou firem, které vidí svou budoucnost pozitivně. Děkujeme všem hostům, že si našli čas, vedení firmy VESA Velhartice za perfektní organiczaci polního dne a zaměstnancům firmy VESA Velhartice za  mravenčí práci, kterou odvedli při přípravě pokusů. Ve fotogalerii je možno si prohlédnout několik fotografií.

 

 

Konference a výstava NEW AG v Barceloně - ohlédnutí

Redakce časopisu NEW AG International se ve svém sedmém vydání letošního roku vrací k úspěšné výstavě a konferenci ve španělské Barceloně. V sekci "Napsali o nás" si můžete prohlédnout tradiční dvoustranu s fotografiemi expozic všech vystavovatelů. Celý časopis můžete najít na stránkách www.newaginternational.com. Tato akce pro naši firmu byla velkým přínosem a těšíme se na další spolupráci s organizátory.

 

NOVI SAD - Lignohumát představen v Srbsku

Ve dnech 9. - 16. května 2009 se naše firma zúčastnila katalogovou formou 76. ročníku  mezinárodní zemědělské výstavy  "NOVI SAD 2009". Tato, v regionu největší a nejvýznamnější výstava se svým formátem řadí dokonce mezi největší veletrhy tohoto zaměření v Evropě. Každoročně se zde představují nejvýznamnější společnosti z oblasti rostlinné  a živočišné výroby, zemědělské mechanizace a chemie. Kvalitu veletrhu potvrzuje nejen více jak 30 % zahraničních vystavovatelů, ale i vysoká návštěvnost. Pro úplnost - letošního  ročníku, kde se představila i naše firma, se zúčastnilo 1 600 vystavovatelů z 32  zemí a celková plocha výstaviště 300 000 čtverečních metrů (vč. 60 000 čtverečních metrů v pavilonech) přivítala  za 8 dní trvání výstavy 400 000 návštěvníků! Děkujeme české agentuře na podporu exportu Czech Trade a věříme, že cenné kontakty navázané na této výstavě budou v nejbližší budoucnosti přeměněny do konkretní spolupráce se srbskými distributory. V galerii shlédněte několik fotografií.

Praktické použití Lignohumátu ve spojení s biopreparáty

V sekci  "Stáhněte si" najdete zajímavou práci týmu Běloruské státní univerzity nazvanou "Nový způsob prodloužení použitelnosti biopreparátů Nemacid a Aurin s využitím preparátu Lignohumát". I.N.Feklistova, D.B.Maslak a N.P.Maximova porovnali vliv různých modifikací Lignohumátu na prodloužení životaschopnosti různých kmenů bakterií. Na připojeném snímku běloruský autorský tým.

 

 

Květen 2009 - zvyšujeme kapacitu výroby Lignohumátu

Firma NPO RET vzhledem ke stále se zvyšující poptávce po  Lignohumátu vyvinula společně se specializovanou  německou  konstrukční kanceláří zařízení, které umožňuje na naší stávající technologii zavést automatický proces řízení kontinuální výroby našich produktů. V současné době probíhá oživování zařízení, které bude ukončeno nejpozději v srpnu 2009. Realizace tohoto projektu na nejvyšší úrovni umožní našemu závodu do otevření nových kapacit zvýšit objem výroby na 3-5 ti násobek výroby roku 2008  současně s možností pružněji reagovat na objednávky klientů. Ve fotogalerii můžete shlédnout několik fotografií.


Lignohumát zaregistrován v ekologickém zemědělství na Slovensku

Dne 15. května 2009 byl příslušnými orgány Slovenské republiky vydán "Doplněk č. 6 k Seznamu hnojiv a půdních pomocných látek povolených v ekologické zemědělské výrobě č.j. 1867/2008-920", který povoluje užívat naše přípravky Lignohumát v ekologickém zemědělství Slovenska. Patřičný dokument bude zanedlouho ke stažení v připravované členské sekci.

 

15.květen 2009 - Polní den Agrofertu Nabočany

V tento den se  prodejci, jejich dodavatelé a odběratelé sešli na významné akci - Polním dni firmy Agrofert v Nabočanech. Naši firmu zde zastupoval Ing. Zdeněk Zedník, který využil možnosti informovat naše současné i budoucí odběratele o vývoji a novinkách v naší nabídce. Ve fotogalerii můžete shlédnout několik fotografií.

10. květen - Lignohumát v televizi

Tento den měli diváci jedné oblíbené komerční televize možnost ve velmi populárním pořadu pro zahrádkáře shlédnout reportáž o možnostech použití Lignohumátu na zahrádce. Paní ing. Dušková velmi zřetelně objasnila, že huminové látky je správné používat pravidelně ve všech fázích vegetačního růstu, ve všech plodinách, ve skleníku i na otevřeném pozemku a nakonec i při kompostování. Ve fotogarerii můžete shlédnout několik fotografií z natáčení reportáže.

 

30.4.-3.5.2009 - Flora Bratislava

V těchto dnech se náš partner v maloobchodním sektoru trhu - firma Rašelina Soběslav, zúčastnila mezinárodní výstavy Flora Bratislava. Na výstavišti Incheba nás překvapila vysoká úroveň a množství vystavovatelů. Firma Rašelina Soběslav se prezentovala překrásným, nápaditým stánkem, který neunikl žádnému objektivu návštěvníků. Expozici firmy Rašelina Soběslav navštívil ředtiel firmy Amagro, pan Lubomír Rákos a čas strávený na výstavě byl využit k neformálnímu školení slovenských zástupců firmy Rašelina a informování návštěvníků výstavy o Lignohumátu. Je třeba říci, že Lignohumát, ačkoli jeho prodeje na Slovensku teprve začínají, není v této zemi úplnou neznámou. Mnoho návštěvníků výstavy kvitovalo, že již nebudou muset shánět Lignohumát v Čechách a konečně se k němu dostanou i v tuzemské maloobchodní síti. Pevně věříme, že Lignohumát bude jedním z důležitých faktorů zotavení se slovenského zemědělství z probíhající krize, a že slovenští sedláci, stejně jako ti naši, brzo přijdou levnému a účinnému stimulátoru na chuť. Ve fotogalerii můžete shlédnout několik fotografií z této akce.

 

Lignohumát v Bělorusku

Na základě státních zkoušek v Bělorusku naše firma NPO RET dne 29. prosince 2008 obdržela registraci Lignohumátů, což pro nás představuje možnost zde prodávat naše produkty. Bělorusko je další ze zemí bývalého Sovětského Svazu, kde Lignohumát vstupuje na trh.

Bělorusko je země s rozvinutým zemědělstvím a to jak v oblasti polní výroby, tak i v oblasti skleníkových hospodářství. Ve světě probíhající ekonomická krize ještě posunuje technologicky vysoce vyspělé skleníky do popředí zájmu především díky vysokým výnosům a tím pádem výhodné ekonomice. V Bělorusku je prozatím 27 velkých skleníkových kombinátů, které byly vybudovány během posledních několika let, každý o rozloze od 10ti do 20ti hektarů, v letošním roce bude dostavěn dvacátý osmý — blízko města Minsk. Konference, které se zúčastnili naši delegáti, probíhala ve skleníkovém kombinátu OAO Rudakov v městě Vitebsk. Tento kombinát patří do trojice nejlepších kombinátů Běloruska a produkuje okurky, rajčata a další zeleninu. Vzhledem k tomu, že odborná veřejnost v Bělorusku je vysoce fundovaná v oblasti huminových látek a navíc již velmi dobře zná Lignohumát z Ruska, byl k rozhodnutí dodávat Lignohumát do všech kultur na celé rozloze, již jenom krůček.

OAO Rudakov je velmi aktivně se rozvíjející firma a naši delegáti měli možnost se zúčastnit otevření nových 10ti hektarů skleníků vyrobených společným bělorusko-ruským závodem, které jsou vybaveny nejnovější technologií kapkových závlah a salátovými linkami ruské výroby. K dnešnímu dni má naše firma NPO RET v Bělorusku dva dealery. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout několik fotografií, které ilustrují vysokou technologickou úroveň prudce se rozvíjejícího běloruského zemědělství.

 

 

 

25. - 27. březen 2009 - NEW AG konference a výstava Barcelona

V těchto dnech se firma AMAGRO zúčastnila jako vystavovatel každoroční zavedené události – výstavy a konference NEW AG International – tedy konference a výstavy představující jeden z největších trhů pro High Tech vstupy technologií do zemědělství na světě. Hotel Princess Sofia v Barceloně se přeměnil na tři dny na unikátní místo k uzavírání obchodů a každému z delegátů umožnil aktualizovat si znalostí o výživě rostlin, postřicích, kapkových závlahách, skleníkových systémech a dalších vyspělých zemědělských technologiích. V pořadí sedmá událost přilákala delegáty z více než 60ti zemí všech kontinentů se silným zastoupením z Latinské Ameriky. Celkem 49 firem se zúčastnilo jako vystavovatelé a my mezi nimi - viz. seznam vystavovatelů. Naší firmu na výstavě zastupoval pan Roland Heijne a můžeme říci, že celá akce byla pro naši firmu velmi úspěšná. Navíc – delegáti této opravdu nejprestižnější akce si již zvykli na sebevědomou českou firmu, která si postupně vydobývá své místo na nejvyspělejších trzích světa a je si jista vysokou kvalitou svých výrobků. Španělský trh který velmi dobře zná huminové látky a fulvokyseliny (vždyť z pěti firem, které se v EU registrují v systému REACH jako výrobci fulvokyselin jsou tři firmy španělské!) bude v budoucnosti představovat pro naši firmu významné odbytiště našich výrobků a jsme přesvědčeni, že vysoké náklady spojené s účastí na této akci se nám v budoucnosti vrátí v podobě nových odbytišť. Ve fotogalerii si můžete prohlédnou několik fotografií.

AMAGRO v Hi-Tech magazínu NEW AG International

V sekci  "Napsali  o nás" můžete najít několik článků z časopisů pro zahrádkáře a chalupáře a také článek z  prestižního Hi-Tech zemědělského  magazínu NEW AG INTERNATIONAL. Naše firma se tento měsíc zúčastní výstavy a konference NEW AG v Barceloně. Budeme Vás informovat.

11.3.2009 - Prezentace firmy AMAGRO ve Vídni

Tohoto dne naše firma díky České agentuře na podporu obchodu  Czech Trade Vídeň a Zastupitelského úřadu České republiky ve Vídni dostala možnost prezentovat své výrobky a možnosti  jejich uplatnění v rakouském zemědělství před rakouskými klienty. Překrásné reprezentativní prostředí naší ambasády a záštita velvyslance pana ing. Jiřího Dorňáka ubezpečila příchozí distributory i sedláky, že naše firma to myslí se vstupem na rakouský trh zcela vážně. Na pozvánce avizované referáty p. Lubomíra Rákose, ing. Uwe Böhma a p. Rolanda Heijne přerostly v neformální diskusi, která potvrdila, že pro rakouské distributory nejsou huminové látky neznámým pojmem a obávaný rakouský konzervatismus nemusí být vždy pravdou. Závěr konference byl - opět díky přístupu personálu ambasády - typicky český - naši budoucí klienti a spolupracovníci ochutnali nejenom vepřovou s knedlíkem a zelím, ale také české pivo a odcházeli, dle našeho názoru velmi spokojeni. Děkujeme agentuře Czech Trade, Zastupitelskému úřadu České republiky ve Vídni a věřime, že to byl ten nejlepší vstup na rakouský trh. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout několik fotografií.

 

 

6.3.2009 - IHSS Česká republika

Dne 6.3.2009 se na půdě Vysokého učení technického v Brně, Ústavu fyzikální a spotřební chemie,  konalo historické první setkání příznivců huminových látek v České republice. Doc. Ing. Miloslav Pekař, CSc. se ujal vedení české pobočky prestižní organicace IHSS (International Humic Substances Society) a zorganizoval zajímavý seminář, na kterém jsme samozřejmě nesměli chybět!  Za tento počin mu náleží dík. Účastníky konference spojovala jedna jediná idea - přesvědčení o užitečnosti huminových  látek. Pevně věříme, že všichni účastníci díky huminovým látkám překonají krizi a těšíme se na příští setkání.


29.1.- 1.2.2009 Lignohumát na IPM Messe v Essenu

Tradiční zahradnický veletrh v německém Essenu zahájil výstavní sezonu 2009. Na stánku našeho partnera firmy Agrostim Gmbh. se mohli již poněkolikáté návštěvníci setkat i s našimi produkty. Německo jako náš největší a hospodářsky nejvýznamnější soused každoročně zvyšuje odběry našich produktů a proto naše firma klade velký důraz na podporu prodejů v německy hovořících zemích. Letošní rok je ve znamení vstupu firmy Amagro do ekologického zemědělství a uvedení na trh dvou nových produtků - Lignohumátu MAX a Lignohumátu Ferrum. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout několik fotografií z výstavy. V sekci "napsali o nás" v nejbližší době bude ke stažení veletržní časopis, v kterém celou jednu stránku věnovali pořadatelé výstavy našim produktům. Název  "Jung und inovativ" (Mladý a inovativní) velmi dobře vyjadřuje naší pozici na trhu.

Otevření kanceláře AMAGRO v Egyptské arabské republice

K datu 1. březen 2009 naše firma otevírá vlastní kancelář v Egyptské arabské republice. Tato zemědělsky významná země již velmi dlouho přitahuje naši pozornost a nyní plníme další bod dlouhodobého plánu, který jsme poprvé představili ministrovi zemědělství Egypta panu Aminu Abazovi na slavnostním obědě u příležitosti výstavy Země Živitelka v srpnu 2006. V současné době již proběhla v Egyptě řada úspěšných pokusů na zelenině pod dohledem pana profesora Farouk El Aidy (Univerzita Kafr El Sheikh, katedra zelinářství) a proto je aktuální zahájit aktivní činnost. Naše kancelář je lokalizována v Káhiře a vede ji náš spolupracovník pan Štěpán Macháček. Otevření vlastního zastoupení v této vzdálené a obchodně velmi složité zemi představuje významný mezník v historii firmy  a předcházely mu v podstatě 3 roky přípravných prací. Naše firma plánuje kroky vždy několik let vpřed, protože  zemědělství je velmi konzervativní trh.

 

Lignohumát FERRUM ve výrobě

Po třech letech vývoje a marketingových příprav naše firma objednala a na mateřském závodě v Primorsku vyrobila další zajímavý humát, který byl testován a s největší pravděpodobností se bude i prodávat pod obchodní značkou Lignohumát FERRUM. Jak již sám název napovídá, jedná se o humát  železa vyrobený na bázi našeho Lignohumátu. Prakticky je to 10% Lignohumát do jehož formule byl během výroby dodán 4% chelát železa.  Jedná se tedy o bioaktivní část v podobě huminových látek, zejména nízkomolekulární část která zároveň plní roli organického nosiče a EDTA chelátu železa snadno přístupného  pro rostlinu. Vzhledem k přímé vazbě chelátu železa s fulvokyselinami je náš produkt ve srovnání se směsí humátu + železa (což je cesta používaná některými výrobci mikroelementů) velmi jednoduchý a přístupný pro rostliny. Lignohumát FERRUM již je v podstatě třetím rokem připraven do výroby, ale díky stavbě nového závodu jsme neměli dostatečnou personální kapacitu jej uvést na trh. Nyní však poptávka v Německu a Velké Británii vzrostla natolik, že jsme vyrobili prvních 3 500 litrů tohoto produktu. Z tohoto množství zůstane asi 500 litrů na území ČR k pokusům. Prozatím veškeré provozní pokusy ukazují, že Lignohumát FERRUM je velmi dobrý produkt, který najde uplatnění u greenkeeperů, při ošetřování sportovních trávníků a také u vinařů a chmelařů. Na našich stránkách Vás v budoucnosti seznámíme s fyzikálně-chemickými vlastnostmi tohoto produktu.

Lignohumát ve fosfátu - blízká budoucnost?

Ve dnech 4.-6. února 2009 proběhlo významné jednání mezi firmami NPO RET (Rusko), Amagro (Česká republika) a Ash Dec Umwelt (Rakousko) o společném vývoji fosforečného hnojiva s příměsí Lignohumátu. Rakouská firma Ash Dec (www.ashdec.com) vyrábí unikátní technologií hnojivo PhosKraft, které v budoucnu bude obohacovat Lignohumátem. Během jednání ve Vídni v centrále firmy i v poradenské rakouské firmě byly dohodnuty možnosti spolupráce i společný postup při pokusech, na závodě v Leobenu potom byly provedeny poloprovozní výrobní pokusy namířené k doladění technologie. Lze říci, že doplnit Lignohumát do hnojiva tohoto typu lze bez problému a stejně tak lze jej granulovat. Několik fotografií lze shlédnout ve fotogalerii.

Lignohumát zaregistrován na Slovensku

Rok 2009 jsme zahájili legislativním vstupem našich produktů na slovenský trh. Byly zaregistrovány dva přípravky - Lignohumát AM a Lignohumát B. Lignohumát MAX je touto dobou v procesu registrace. Jedná se o další z expanzivních kroků naší firmy. Slovensko jako země nám velmi blízká bude i zajímavým odbytištěm našich výrobků. Hospodářská krize bohužel těžce doléhá nejen na české, ale i na slovenské zemědělce a proto předpokládáme zájem o přípravky, které umožní při nízkých dávkách hnojiv zvýšit příjem živin. Těšíme se na spolupráci se slovenskými distributory a naše cesty do této krásné a nám blízké země. Registrační protokoly budou zanedlouho ke stažení v právě připravované členské sekci. 

 

 

 

 

 

 

7. leden 2009 - deset let na trhu huminových látek

Firma AMAGRO tento den oslavuje přesně 10 let od svého založení. Původně marketingová firma, která si vytyčila úkol vyhledávat na území bývalého Sovětského Svazu zajímavé technologie a organizovat jejich transfer a následný prodej do zemí EU se během velmi krátké doby transformovala na ryze výrobní, vývojovou a distribuční společnost se zaměřením na huminové látky a dne 25. října 2002 se účastnila otevření závodu na výrobu Lignohumátu. Od té doby holding NPO RET, jehož je AMAGRO součástí, prošel dramatickým vývojem a rok 2008 jsme uzavřeli s bilancí 370 tun vyrobené a prodané účinné látky (= 3,7 milionu ošetřených hektarů). Firma AMAGRO se na prodejích podílí prozatím 10%. Náš jubilejní rok bude ve znamení dalšího vývoje a cesty vpřed. Gigantický půlmiliardový trh Evropské Unie je velkou výzvou pro firmu, která si je jista kvalitou svých výrobků. K dnešnímu slavnostnímu dni jsme učinili významný marketingový krok – začali jsme vydávat vlastní internetový časopis „Svět Lignohumátu“, prozatím v české a anglické verzi, který bude praktickým pomocníkem našich partnerů.

 

 

Lignohumát v maloobchodní síti České a Slovenské republiky!!!

Konec roku 2008 se zapsal do historie naší firmy velmi důležitou událostí – firma AMAGRO s.r.o. a Rašelina Soběslav a.s. (www.raselina.cz) podepsaly Smlouvu o strategickém partnerství při realizaci Lignohumátu v maloobchodní síti České a Slovenské republiky. Firma Rašelina s naší pomocí zaregistrovala dva produkty – především Zlatým klasem 2006 a cenou Inovace roku 2007 oceněný Lignohumát B, který bude prodávat pod názvem Lignohumát a dále práškový koncentrát Lignohumát AM, který bude balit a prodávat pod názvem Lignohumát ME. Za významný počin považujeme především uvedení do maloobchodní sítě produktu Lignohumát v oranžových firemních lahvičkách o obsahu 0,5 litru. Přibližně 6 let od prvního představení Lignohumátu na našem trhu se tento produkt konečně objeví i v maloobchodě vč. hypermarketů. Práškový Lignohumát ME bude díky prodejní síti firmy Rašelina Soběslav dostupný i pro sportovní kluby, golfy, zahradníky a malé zemědělce. Z tohoto důvodu předpokládáme, že v příštím roce naše firma bude vidět i na akcích, které jsme doposud nenavštěvovali. Lignohumát „made in Rašelina“ byl poprvé představen partnerům firmy Rašelina na „Setkání obchodních partnerů“ dne 6.11.2008 a dále na tradičním neformálním „Setkání přátel firmy Semena Vaněk“ dne 5.12.2008. Ve fotogalerii můžete shlédnout několik fotografií z uvedených akcí.

 

Projekt AMAGRO International

Firma AMAGRO s.r.o. v důsledku zvýšeného zájmu o své produkty v zemích Západní Evropy přijala rozhodnutí postavit dceřinnou společnost AMAGRO International s.r.o., která bude odpovídat právě za marketing a prodeje především v historických zemích EU. Firma AMAGRO International sídlí ve Středních Čechách a je kapitálově svázána s mateřskou společností. Ředitelem firmy AMAGRO International je pan Roland Heijne, holandský státní příslušník, který svou specializací, zkušenostmi i jazykovou vybaveností zaručuje dynamický vývoj prodejů na tak složitých trzích jako je Německo, Holansko či Rakousko. Projekt byl odstartován již v létě letošního roku a nyní jsme si stanovili cíl pro první dvouletku 2009 a 2010. Tímto cílem je : překročit v exportu hranici 200 tun účinné látky za rok (tzn. přibližně 2 miliony ošetřených hektarů). Na přiložené fotografii zleva: Lubomír Rákos, Jan Machynka, Roland Heijne. Kontaktní údaje najdete v sekci "Kontakty".

 

 

25.-27.11. Seminář Sdružení lesních školkařů Mikulov 2008

V těchto dnech krásné prostory nového centra hotelu GALANT v Mikulově hostily asi stovku delegátů lesních školek, závodů, univerzit a výzkumných ústavů i pracovníků státní správy, kteří se zúčastnili tohoto tradičního setkání. Pan ing. Foltánek a jeho tým zodpovědně připravili program konference a nezapomněli ani na kulturní část. V neformálních rozhovorech i setkáních u dobrého vína vinařství REICHSTEN jsme si vyjasnili mnoho zajímavých otázek. Naše produkty mají své místo i v lesnictví a věříme, že postupně si na Lignohumát zvyknou i hospodáři lesních závodů a školek. Naše firma se tohoto setkání zúčastnila podruhé a vzhledem k užitečnosti je zřejmé, že i v příštích ročnících rádi využijeme laskavého pozvání této resortní organizace.V galerii můžete shlédnou několik fotografií.

Horti Fair Amsterodam 2008

Holandsko jako  významné odbytiště našich výrobků  znamená pro firmu AMAGRO nejenom pracovat s konkretními odběrateli, ale také navštěvovat nejdůležitější zahradnický veletrh Horti Fair. Ten se v letošním roce konal opět v areálu RAI Amsterodam. Po celou dobu výstavy jsme měli možnost pracovat s našimi současnými i budoucími klienty  a vyhledávat nové kontakty. Letošní ročník byl velmi úspěšný i vzhledem k tomu, že našim klientům byl přestaven nový obchodní ředitel  pro země Západní Evropy,  pan Roland Heijne, holandský státní příslušník. Ve fotogalerii můžete shlédnout několik fotografií z této velké akce.

20.-21.11.2008 - 25. celostátní seminář SPZO

20.-21.11.2008 - HLUK - 25. celostátní seminář SPZO - Naše firma s zúčastnila jako vystavovatel této významné akce organizované Svazem pěstitelů a zpracovatelů olejnin věnovaný především systému výroby řepky a systému výroby slunečnice. Představili jsme zde naší novinku pro rok 2009 a to tekutý superkoncentrát Lignohumát MAX. Je to naše reakce na stále složitější situaci na zemědělském trhu, kdy pro příští sezonu budeme schopni udržet zajímavou cenu za hektarovou aplikační dávku. Lignohumát MAX má oproti oblíbenému Lignohumátu B hektarouvou dávku pouhých 0,4 litru, což znamená nemalou úsporu na logistice. Ve fotogalerii můžete shlédnout několik fotografií z této významné akce.

 


Humatizované NPK na evropském trhu

Lotyšský závod ARVI (www.arvi.lt) vyrobil a dodal našemu klientovi ve Spolkové republice Německo prvních 500 tun granulovaného hnojiva NPK s mikroelementy obohaceného 0,2% Lignohumátu. Jedná se o první pokusnou šarži, která bude  jednak distribuována klientům a dále podrobena srovnávacím pokusům s čistým NPK. Jedná se o významný mezník v našich aktivitách, neboť masovou výrobu hnojiv obohacených Lignohumátem považujeme za jeden z nutných směrů kterými by se mělo evropské  zemědělství ubírat. Doporučujeme k shlédnutí stať  "Perspektivy minerálních hnojiv obohacených Lignohumátem" (web amagro, sekce "o humátech" - červen 2003).

5.-6.11.2008 - Rostlinolékařské dny Pardubice

Další z akcí, kterou naše firma využila k prezentaci našich výrobků. Ing. Zedník s JUDr. Machynkou zde specialistům na ochranu rostlin představili naše produkty a to jak základní produkty Lignohumát, tak i pokročilý stimulátor LEXIN. Naše výrobky se setkaly s velkým zájmem účastníků konference a byly navázány užitečné kontakty pro budoucnost. Ve fotogalerii můžete shlédnout několi obrázků.

Lignohumát a herbicid

Skrenževský, Anisimov - Dopady kombinovaného použití Lignohumátu a sulfuron-metylu na plevelné rostliny a jarní ječmen - tuto práci si můžete přečíst v sekci "Stáhněte si". Autoři nás zde seznamují s výsledky pokusů provedených na pokusných pozemcích Všeruského ústavu ochrany rostlin (VIZR) a  zabývají se zde  právě velmi citlivým tématem a to společnými aplikacemi herbicidu a Lignohumátu. Naše firma vzhledem k potenciálnímu nebezpečí, že v takovéto kombinaci Lignohumát jednak může snížit toleranci kulturní rostliny, popř. může napomoci plevelu překonat efekt herbicidu obecně tyto aplikace nedoporučuje. Nicméně zejména naši němečtí klienti velmi často experimentují i v této oblasti a proto jsme přivítali práci z Petrohradské státní zemědělsí university, s kterou máme nyní možnost seznámit i Vás.

Lignohumát v zemědělství. Rozsah a použití.

Dne 30. září 2008 se konala na Moskevské státní zemědělské univerzitě vědecká konference na téma použití huminových látek v zemědělství. Ing. Tugarinov, obchodní ředitel NPO RET a vědecký agronom - konzultant zde vystoupil s referátem na téma "Lignohumát v zemědělství. Rozsah a použití". Autoři L.V. Tugarinov (NPO RET), S.V. Alexejeva (NPO RET) a S.S. Skrenževský (Státní zemědělská univerzita Sankt Petersburg) se zde zabývají obecně humáty a jejich použití v zemědělství se zvláštním důrazem na Lignohumát. Velmi zajímavý je zde srovnávací graf, kde jsou různé huminové přípravky srovnávány se spektrem huminových látek obsažených v černozemi. Zkrácené znění referátu si můžete přečíst v sekci "Stáhněte si".

Bramborářský polní den firmy AMAGRO a VOD Zdislavice v periodiku našeho distributora

V devátem čísle internetového časopisu AGROPOLCHEM  REPORTER si můžete přečíst článek "Polní den ve Zdislavicích", který je věnován právě akci naší firmy. Časopis je ke stažení v příslušné sekci.

Naše firma expanduje do Středozemí - Lignohumát na Kypru

Říjen 2008 - Prezident holdingu NPO RET a finanční poradce firmy AMAGRO p. Rodion Poloskin a Lubomír Rákos navštívili počátkem října Kypr. Cílem cesty bylo připravit otevření dceřinné  společnosti a také prohlédnout pokusy založené počátkem září za účasti ing. Leonida Tugarinova. Klimatické podmínky na Kypru umožňují nejen pěstování citrusových plodů, což můžeme zaznamenat i v našich hypermarketech. Již méně je známá skutečnost, že řecká část tohoto ostrova je významným producentem ranných brambor. Je zajímavé, že brambor zde lze vysadit jakýkoli den v roce a po 115 dnech je připravena sklizeň. Místní farmáři tohoto využívají a výsadba probíhá v září tak, aby ranný brambor byl exportován na vánoční stoly Velké Británie počátkem prosince. Lignohumát je aplikován v kapkových závlahách. Kromě výrobců brambor jsme stihli shlédnout i provozní pokusy v pomerančových sadech, několik významných distributorů a výzkumný ústav bramborářský a výzkumný ústav citrusových plodů.Ve fotogalerii můžete shlédnout několik obrázků ze slunného ostrova.

Konference "Uživí nás hlava?"

"Živá voda pro mrtvou půdu" - tak se jmenoval referát Lubomíra Rákose, ředitele firmy AMAGRO s.r.o. a Dr. Olega Gladkova, generálního ředitele holdingu NPO RET, který si vyslechli účastníci konference "Uživí nás hlava?" pořádané v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně konaného ve dnech 15. - 18.9.2008. Poslední den veletrhu byl vyhrazen novým technologiím a proto pro naši firmu bylo velmi zajímavé a užitečné přednést poměrně podrobnou zprávu o principu a možnostech dalšího využití naší technologie. Totéž se dá říci i o posluchačích, neboť na stavbě budoucího závodu v České republice se mohou podílet i české strojírenské firmy. Konferenci navštívily osobnosti české vědy i poltiky, vč. eurokomisaře p. Špidly, žurnalisté i studenti. Zkrácenou verzi referátu "Živá voda pro mrtvou půdu" si můžete přečíst v sekci "Stáhněte si" a několik fotografií je možno shlédnout ve fotogalerii.

Lignohumát v Číně!!!

Po dvou letech usilovné práce s naším partnerem v Číně je právě nyní nakládána v našich skladech první tuna Lignohumátu AM na export do Čínské lidové republiky. Náš partner vstoupil do státního programu rozvoje zemědělství  Číny a proto se podařilo Lignohumát zařadit do provozních pokusů dotovaných čínskou vládou v to v sedmi provinciích. První hektary budou ošetřeny Lignohumátem asi za 2 měsíce a bude se jednat o brambor, zeleninu a citrusové plody. Součástí kontraktu s čínským zákazníkem je i závazek firmy AMAGRO vyslat specialistu k založení pokusů. Tuto misi zajistí náš agronom ing. Leonid Tugarinov.  V budoucnosti budeme informovat o průběhu pokusů.

 

Lignohumát a obsah nitrátového dusíku v půdě

V květnovém čísle časopisu "Agropolchem reporter" si můžete přečíst zajímavý článek od ing. Krejčové z Výzkumného ústavu rostlinné výroby v Ruzyni. Jedná se o výsledky detailního výzkumu, které byly poprvé prezentovány na našem polním dnu 7. srpna letošního roku. Pro ty, kterým se tento časopis nedostal do ruky je ke stažení v sekci "Přečtěte si o nás".

12. - 14. 3. 2008 GLOBE Vancouver Kanada

V těchto dnech se naše firma se zúčastnila jedné z největších světových akcí  v oblasti životního prostředí - výstavy a konference GLOBE 2008, konané tentokráte v kanadském Vancouveru. Touto účastí naplňujeme jeden z našich klíčových cílů - přispět svými kvalitními výrobky nejen k rozvoji zemědělství, ale také využít ohromný poternciál v oblasti ekologie, který Lignohumát má. Na našem stánku jsme uzavřeli mnoho klíčových kontaktů, které jsou o to cennější, že kanadsko - americký trh huminových látek je plně pod kontrolou amerických a australských uhelných lobby. Sázíme na kvalitu a věříme, že i zde se uplatníme. Touto cestou děkujeme za velkorysou pomoc agentury Czech Trade. Ve fotogalerii je možno shlédnout několik fotografií.

 

 

 

4.3.2008 Mezinárodní konference firmy AMAGRO

Dne 4. března 2008 se v sále ÚZPI v Praze 2 konala mezinárodní konference firmy AMAGRO (ČR) a DITON (SRN) na téma "Moderní trendy v zemědělství". Konference byla vedena ve dvou jednacích jazycích a českém a německém, což přesně koresponduje i se sférami zájmu firmy AMAGRO s ohledem na, pro nás nejbližší,  a také nejbohatší trh Evropy. Pro hladký průběh konference byl zajištěn kvalitní překladatel. Účastníci konference obdrželi dvoujazyčnou brožurku s referáty. Pro ty, kteří se nedostavili, je brožurka ke stažení v sekci "Stáhněte si".  Konference "Moderní trendy v zemědělství" se detailně zabývala zkušenostmi s využitím Lignohumátu a Lexinu při pěstování brambor, chmele, soji, kukuřice a to v České republice a Německu. Děkujeme všem účastníkům za návštěvu a těšíme se na další setkání.

29. - 31.1.2008 Konference NPO RET Sankt - Peterburg

29.-31.1.2008 Firma AMAGRO se zúčastnila druhé mezinárodní konference NPO RET ve městě Sankt Petersburg. Naše firma využila možnosti se jako spoluorganizátor zúčastnit vědecké a pracovní konference, na které měli možnost se setkat naši odběratelé, distributoři z celého světa, vědečtí pracovníci, ale také novináři a vyměnit si zkušenosti s prodeji Lignohumátu.