Lignohumát A (rozhodnutí o registraci 2721) je práškový přípravek, jehož složení odpovídá standardu firmu AMAGRO – tedy garantované množství fulvokyselin a dalších nízkomolekulárních částí huminového spektra - min. 50%, soli huminových kyselin – max. 50%. Od rozšířeného Lignohumátu AM se odlišuje tím, že obsahuje pouze mikroelementy získané ze základní suroviny. Jedná se tedy v podstatě o základní produkt na draselné bázi, obsahující mikroelementy v podobě, jež je v poslední době označována jako HPCA (humic polycarboxyl acids). Tato modifikace je oblíbená u pěstitelů,  kteří nehodlají zasahovat do svých zaběhlých postupů a proto nepotřebují výrobek obohacený mikroelementy - své koktejly si tvoří sami a proto potřebují pouze účinnou látku Lignohumát.  Pozitivní efekt se projevuje nárůstem asimilační plochy, rostlinné porosty jsou viditelně vitálnější, mají sytější barvy a využívají efektivněji dodávané živiny. Rostliny se snadněji vyrovnávají se stresovými podmínkami a rychleji regenerují. Konečný efekt požívání Lignohumátu A je zřejmý na kvantitě a kvalitě výnosu.

Lignohumát A je universální a vhodný především k aplikacím společně s listovými hnojivy, s přípravky pro chemickou ochranou rostlin či stimulátory růstu. Jako všechny naše produkty je ekologický, bezbalastní, tedy vhodný pro všechny závlahové systémy, i pro postřiky nízkoobjemovými i velmi nízkoobjemovými postřikovači.

Produkt je dodáván v kilogramových  sáčcích a 20 kg pytlích a má podobu malých částic od rozměru 0,5 mm až do velikosti kukuřičných lupínků. Barva je černo hnědá – díky vysokému obsahu fulvokyselin. Lignohumát A je plně rozpustný i ve studené vodě, je však vhodné je vmíchávat do vody postupně, pomalu a maximálně do koncentrace 12%. K vyšším koncentracím je potřeba ohřev. Výrobek Lignohumát A je distribuován v celé síti firmy AMAGRO, nejúspěšněji se proszauje v SRN.